مقالات

روش های نگهداری و محافظت از رنگ بدنه خودرو

سرامیک رنگ بدنه خودرو

سوال های زیادی در مورد چگونگی نگه داری و محافظت رنگ بدنه خودرو وجود داره که در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

یکی از روش های نگه داری و محافظت از رنگ در خودرو سرامیک کردن بدنه ماشین هست.

سرامیک رنگ خودرو چیست؟

سرامیک رنگ خودرو یک لایه محافظتی روی رنگ بدنه خودرو ایجاد میکنه و باعث جلوگیری از آسیب دیدن رنگ در اثر آفتاب سوختگی و برخورد ذرات ریز میشود و باعث میشه که همیشه رنگ خودرو روشنتر به نظر برسد.

بنابراین بهتره قبل از این که رنگ ماشین صدمه بیشتری بخورد ما این لایه محافظتی را (سرامیک) روی بدنه ماشین قرار داده باشیم یا به عبارتی بهتره زمانی که ماشین را داریم استفاده میکنیم ماشین رو به راه باشه نه فقط موقع فروش!

آِیا ماشین صفر هم قبل از سرامیک زدن نیاز به پولیش دارد؟

بله. ماشین های صفر هم برای سرامیک شدن به پولیش کاری نیاز دارند،به خاطر این که ماشین موقعی که در کارخونه رنگ میشه یه دست پولیش کاری با دستگاه روتاری و یه دست پد پوست پد انجام میشه و سطح ماشین پر از هولوگرام است و بهتره قبل از اجرا سرامیک حتمی یه دست پولیش کاری کامل (سه دست پولیش کاری) ، احیاء رنگ با دستگاه اوربیتال انجام بشه تا سطح کاملا گلس (مانند شیشه یه دست) شود .

پس دقت کنید که حتمی ماشین های صفر هم نیاز به پولیش دارند زیرا سرامیک یک لایه شفاف هست و هر مشکلی که در رنگ وجود داشته باشد از روی سرامیک به راحتی دیده خواهد شد.

سرامیک های دو لایه ، خوب یا بد؟

سرامیک های دولایه دو حالت دارند

  • حالت اول

هم میتونین دو لایه سرامیک سخت روی بدنه اجرا کنید، که قدرت محافظتی بالایی را به همراه خواهد داشت برای این کار بهتره در زمان اجرا سرامیک بعد از اتمام لایه اول 1 ساعت زمان برای خشک شدن این لایهخ در نظر گرفته شود و سپس لایه دوم انجام شود.

  • حالت دوم

سرامیک های دو جزئی که یک لایه سخت زیر کار اجرا میشه و یک لایه هیدروفوبیک (آبگریز) روی بدنه اجرا میشه که میتونه سطح را براق‌تر و آبگریزتر کند . این دو لایه بهتر است در فاصله زمانی 1 تا دو ساعت اجرا شود تا به لایه اول اجازه داد بشه که خشک شود.

چطور میشه سرامیک را از روی بدنه خودرو پاک کرد؟

ممکنه که از اجرا سرامیک چند سالی گذشته باشه و بخواهید که سرامیک را مجدد انجام بدین حتی ممکنه که به علت تصادف و نیاز به صافکاری لایه سرامیک خودرو شما که قبلا اجرا کردین،آسیب دیده باشه و نیاز داشته باشین تا مجدد سرامیک برای خودرو شما اجرا بشه. بنابراین نیاز هست تا لایه سرامیک قبلی را از روی بدنه پاک کنید.

پپولیش اوربیتال خودرو بیوتی

برای پاک کردن سرامیک بهتره از پولیش کاری استفاده کنید ، پولیش زبر، پد زبر ، و دستگاه اوربیتال.

یکی دیگه از سوالات پر تکرار این هست که آیا میشه با روتاری یا دست خالی سرامیک را پاک کرد ، جواب این سوال خیر هست . زیرا این کار باعث میشه کهکیفیت کار شما پایین بیاد چون سرامیک یک لایه شفف هست و هر نوع عیب و ایرادی زیر آن دیده میشود ، بنابراین بهتره از دستگاه اوربیتال برای این کار استفاده کنیم

نحوه خرید سرامیک

شما میتونید سرامیک مورد نیاز خودتون را از فروشگاه خودرو بیوتی خریداری کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.