مقالات

روش های پیشگیری از آفتاب سوختگی رنگ ماشین

محافظت از رنگ بدنه خودرو

همیشه پیشگیری بهتر از درمان هستش ، چه بهتره قبل از این که ماشین ما دچار آفتاب سوختگی بشه ، از این اتفاق جلوگیری کنیم. نکته جالب این هست که که هزینه این پیشگیری از آفتاب سوختگی کمتر از هزینه رفع آفتاب سوختگی است.

در این مقاله ما قصد داریم تا  دسته‌ای از محصولات را به شما معرفی کنیم که برای جلوگیری از آفتاب سوختگی رنگ خودرو کاربرد کاربرد دارند ، محصولاتی که در اینجا معرفی میشوند همگی خاصیت براق کنندگی و تا حدودی آبگریزکنندگی سطح بدنه خودرو را دارند.

با توجه به قیمتی که برای این دسته از محصولات کارواشی میپردازید ماندگاری و کیفیت آن ها بر روی بدنه ماشین متفاوت خواهد بود.

اسپری واکس بدنه خودرو

اسپری واکس بدنه ماشین به صورت مایع بوده و در ظروفی یا به صورت فشرده با قابلیت اسپری و یا به صورت تریگر دار ارائه میشود. نحوه استفاده از مدل واکس به دلیل اسپری شدن بسیار راحت هست و کافیه تا بعد از اسپری با یه ابر یا یک دستمال تمیز مواد واکس رنگ بدنه را روی سطح به طور یه دست پخش کنیم.

واکس بدنه خودرو پاورواش

واکس بدنه خودرو پاورواش

 

ماندگاری این واکس ها با توجه به برند و کیفیتی که دارند متفاوت هستند ،به عنوان مثال اسپری واکس بدنه پاورواش دارای ماندگاری حدود 25 روز است و برای همین محصول با برند نانو هورسان دارای ماندگاری 29 روزه است .

واکس های کاسه‌ای بدنه ماشین

این واکس ها که به صورت ماده‌ای خمیری شکل و چرب هستند در ظروفی به صورت کاسه بسته بندی میشوند.

واکس بدنه ماشین

معمولا تمامی شرکت های تولید کننده این محصول را به همراه یک ابر جهت مالش محصول بر روی بدنه بسته بتندی میکند.ماندگاری مدل کاسه‌ای حدود 2 ماه است.

سرامیک واکس ها

این مدل از واکس ها و مدل کاسه‌ای کاملا متفاوت هستند و تنها در بسته بندی مشابه هم دیگر هستند .سرامیک واکس ها با کیفیت بالاتری ساخته میشوند و در زمان استفاده بر رویه رنگ ماشین ،رنگ را براق و سطح را تمیز و از آن تا حدود 3 تا 5 ماه مراقبت میکنند.

واکس سرامیک

نحوه مصرف:سطح ماشین را با آب کاملا بشویید و خشک کنید به طوری که هیچ ذره‌ای گرد و خاک و چربی روی سطح باقی نماند،حالا واکس را به صورت دورانی بر روی سطح بمالید.

 

سرامیک بدنه

سرامیک کردن رنگ بدنه خودرو گرانترین و بهترین روش در جهت جلوگیری از ایجاد آفتاب سوختگی و خط و خش بر روی رنگ است. مدت زمان ماندگاری این سرامیک ها بیشتر از یک سال هست

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.