اعلام جزییات استقرار ثبت سامانه‌ای معاملات خودرو
سامانه‌ی ثبت معاملات خودرو با هدف شفافیت و جلوگیری از فساد در بازار خودرو راه‌اندازی شده است. طبق این سامانه، تمام نقل و انتقال خودروها باید از طریق این سامانه ثبت شود و به این ترتیب، فرایند خرید و فروش خودرو شفاف شده و از فعالیت دلال‌گونه جلوگیری می‌شود. همچنین با قراردادهایی که در این سامانه ثبت می‌شوند، نقل و انتقال خودروها یکسان می‌شود و دیگر افراد نمی‌توانند به صورت دلخواه و روی یک کاغذ قولنامه خرید و فروش خودرو را بنویسند.

به گزارش خودرو بیوتی جزییات استقرار ثبت سامانه‌ای معاملات خودرو به صورت زیر اعلام شده است.

▪️تمام نقل و انتقال خودروها به هر روش و مدل تنها باید از طریق سامانه ثبت معاملات خودرو انجام شود

▪️سامانه ثبت معاملات خودرو فضای خرید و فروش خودرو را روشن و شفاف می‌کند و از سفته‌بازی که در بازار خودرو جریان دارد، جلوگیری می‌کند.

▪️مبحث دیگری که با راه‌اندازی سیستم جامع معاملات خودرو، دنبال خواهد شد، بسترسازی برای اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه است.

▪️با ایجاد سامانه ثبت معاملات خودرو ضمن شفاف شدن فرایند خرید و فروش خودرو، می‌توان از نقل و انتقال غیرواقعی، هر گونه فساد احتمالی و فعالیت دلال‌گونه، پیشگیری کرد. وقتی در بانک اطلاعاتی به صورت کامل همه مراحل نقل و انتقال خودرو قید شود، خودروهایی که به صورت قولنامه‌ای و صوری خرید و فروش می‌شود پایان پیدا می‌کند و دیگر سودجویان امکان کلاهبرداری ندارند.

▪️همچنین در سامانه یاد شده قراردادهای نقل و انتقال خودرو یکسان می‌شود. دیگر هر فردی به صورت دلخواه و روی یک کاغذ نمی‌تواند قولنامه خرید و فروش خودرو را بنویسد. همه نقل و انتقال‌ها باید روشن و شفاف و طبق اصول قید شده در سامانه باشد.

▪️همچنین کد رهگیری هم داده خواهد شد تا امکان هر گونه سوء‌استفاده گرفته شود. قرار است از یک تاریخ به بعد که به‌زودی اطلاع‌رسانی خواهد شد، تمام نقل و انتقال‌های خودرو در سامانه معاملات خودرو ثبت شود. بر این اساس از تاریخی که اعلام خواهد شد، تمام افراد موظف هستند‌اطلاعات خودرویی خود را ثبت کنند.

▪️همچنین ضرورت دارد که از سال‌های قبل، فرد خوداظهاری کرده و خودروهای قبلی خود را ثبت و عنوان کند که خودروهای قبلی خود را به چه فردی منتقل کرده است.

با توجه به بخش نامه فوق، به نظر می‌رسد که سامانه‌ی ثبت معاملات خودرو با هدف شفافیت و جلوگیری از فساد در بازار خودرو راه‌اندازی شده است. طبق این سامانه، تمام نقل و انتقال خودروها باید از طریق این سامانه ثبت شود و به این ترتیب، فرایند خرید و فروش خودرو شفاف شده و از فعالیت دلال‌گونه جلوگیری می‌شود. همچنین با قراردادهایی که در این سامانه ثبت می‌شوند، نقل و انتقال خودروها یکسان می‌شود و دیگر افراد نمی‌توانند به صورت دلخواه و روی یک کاغذ قولنامه خرید و فروش خودرو را بنویسند. به علاوه، این سامانه از کد رهگیری نیز استفاده می‌کند تا امکان سوءاستفاده در نقل و انتقال خودروها را کاهش دهد. از تاریخی که به زودی اعلام خواهد شد، تمام نقل و انتقال‌های خودرو در این سامانه ثبت خواهند شد و همه افراد موظف هستند اطلاعات خودرویی خود را در این سامانه ثبت کنند. همچنین، فرد خوداظهاری شده و خودروهای قبلی خود را ثبت و عنوان کرده و اطلاعات مربوط به نقل و انتقال خودروهای قبلی خود را نیز در این سامانه وارد کند. بهطور کلی، این سامانه باعث شفافیت و رعایت قوانین در بازار خودرو می‌شود و با کاهش فعالیت‌های غیرقانونی و فساد، بهبود کیفیت خدمات خرید و فروش خودروها را به دنبال دارد. همچنین، با راه‌اندازی این سامانه، بستر سازی برای اجرای طرح مالیات بر عایدی سرمایه نیز ایجاد خواهد شد که به جمع‌آوری درست و دقیق اطلاعات از نقل و انتقال خودروها کمک خواهد کرد.

سبد خرید

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

شروع به تایپ کردن برای دیدن محصولاتی که دنبال آن هستید.
فروشگاه
خانه
حساب کاربری من