مقالات

اثرات مضر اشعه ماورا بنفش برای داشبورد خودرو

پاک کردن داشبورد

 

داشبورد و تمام قسمت های داخل خودرو  مانند بدن انسان میتواند در اثر تابش نور ماورا بنفش خودرو آسیب ببیند و رنگ و حالت اولیه خود را از دست بدهد.

اگر ما موادی را که در مقابل تابش نور ماورا بنفش مقاوم نیستند برای مدت طولانی در مقابل تابش آفتاب قرار دهیم شاهد تغییر رنگ ، ترک خوردن ،  شکستن و از بین رفتن انعطاف پذیری این مواد و وسایل خواهیم بود واضح ترین مثال در این خرابی ،  ترک برداشتن داشبورد خودرو ها و زرد رنگشدن آن ها است.

جلوگیری از خرابی داشبورد خودرو در اثر تابش آفتاب

داشبورد خودرو یکی از موادی است که میتواند در اثر تابش خورشید به شدت آسیب ببیند ، ترک بردارد ،رنگش متمایل به زرد شود و یا حتی فرم خود را از دست بدهد.روش های مختلفی جهت جلوگیری از آسیب آفتاب به داشبورد وجود دارد که شامل

  1. استفاده از محصولات نانو
  2. استفاده از کاور برای داشبورد
  3. استفاده از سایه‌بان در شیشه جلو

استفاده از محصولات نانو برای جلوگیری از خرابی داشبورد

استفاده از محصولات نانو مانند پاک کننده نانو داشبورد اتوموبیل به داشبورد خورو شما کمک میکند تا هم داشبورد شما تمیز شده و هم این که لایه محافظ نانو بر روی سطح داشبورد ایجاد گردد که باعث میشود آسیب تابش فرابنفش خورشید به حداقل برسد .این لایه به علت این که خیلی نازک است (نانو) نامرئی بوده و شما نمیتوانید آن را ببینید.

این روش شاید بتوان گفت تنها روشی است که بدون محدود کردن زیبایی داشبورد شما قابلیت حفاظت از آن را دارد البته استفاده از کاور هم گزینه بسیار عالی است و یا حتی میتوان از هر دو مورد 1 و  2 به صورت ترکیبی استفاده کرد تا از افزایش طول عمر آن اطمینان حاصل کنیم.

استفاده از سایه‌بان هم تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از تاثیر منفی تابش فرابنفش خورشید به همه قسمت های داخلی خودرو دارد زیرا جلو ورود تابش خورشد را به خوردو میگیرد و از بالا رفتن دما داخل اتاق جلوگیری میکند.

البته توجه کنید که اگر قصد خرید سایه‌بان برای شیشه خوردو را دارید حتمی رنگ آن را سفید انتخواب کنید و از انتخاب رنگ مشکی به شدت اجتناب کنید اگر شما رنگ مشکی را انتخواب کنید باعث میشود تا دمای داخل اتاق خودرو به شدت بالا برود زیرا زنگ مشکی جاذب تابش تابش خورشید است بنابراین اگر قصد خرید سایه‌بان را دارید  توصیه ما استفاده از رنگ سفید است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.